GKS Olszówka - strona nieoficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

pon.

Brak aktywnych ankiet.

Wygrana z Mirkiem

• autor: olszowka, 2014-06-09 10:15

GKS Olszówka - Mirek Adamów 5-2 (2-1)

Bramki dla GKS: Solecki '30, Jeżyński '37, '57, Torzewski '76, '82

GKS Olszówka: Rosiak - Ł.Atłas, M.Wolski, Ruciński, Bryl (85' K.Atłas) - Ryśkiewicz, Jeżyński, Solecki, Pietrzak ( 57' Głowiński) - Torzewski, Mikołajczyk ( 78' G.Wolski )

Ponadto na ławce rezerwowych : Wieczorek, Frontczak, Gutowski, Olesiński

Pierwsze spotkanie przyszło GKS-owi rozegrać u siebie. Przeciwnikiem zespołu był Mirek Adamów. Drużyna z Olszówki uchodziła w tym meczu za faworyta. Nie mogło być inaczej, w końcu podopieczni Kamila Ignaczaka to zdecydowany lider rozgrywek o mistrzostwo Klasy B.
Trener Ignaczak dokonał kilku roszad w zespole. W miejsce Piotra Komodzińskiego trener zdecydował się uzupełnić lukę Przemysławem Rucińskim, a w miejsce " Rutka" wystawił Łukasza Atłasa. Parę w ataku stanowili Mikołajczyk i Torzewski, a dotychczasowy partner Torzewskiego w ataku Łukasz Ryśkiewicz, powędrował na prawą pomoc. Prawa pomoc....wogóle boki pomocy w tym meczu możemy uznać za temat umowny gdyż Ryśkiewicz z Pietrzakiem często zmieniali się stronami boiska.
Mecz od początku lepiej zaczął się dla drużyny gosci.
5 minuta, rzut rożny, błąd krycia w obronie Olszówki i drużyna z Adamowa zdobywa bramkę...bramkę typową dla popularnej szarańczy zastosowanej przez graczy Korony Kielce za trenera Marka Motyki.
Bramka ta nie podziałała na GKS jak zimny prysznic....nadal widać było flegmatyczną, wolną grę...jedynie sprawy w swoje ręce od początku meczu starał się brać Dawid Solecki. I to właśnie Solecki w 30 minucie decyduje się na strzał z ok 25 metrów...i co...i piękna bramka, bramka godna stadionów świata..ale bramka nie jedyna piękna, bo z takimi w tym meczu mieliśmy jeszcze do czynienia. 37 minuta i drugi ze środkowych pomocników, Jeżyński strzela bramkę na 2-1. Trzeba oddać jednak bramkarzowi drużyny przeciwnej że był bliski obrony tego strzału. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2-1.
Początek drugiej połowy przyniósł wyrównanie. Kto wie czy błędu przy tej bramce nie popełnił trzeba przyznać dość niepewny bramkarz Gieksy - Adrian Rosiak. Typowa bramka za kołnierz. Jednak trzeba mu oddać że obrona nie pomagała mu w tym meczu. Szczególnie niepewny był Dawid Bryl...może potrzeba czasu aby ta dobrze naoliwiona maszyna zaczęła działać tak jak w rundzie jesiennej. Szybka odpowiedź GKS, rzut wolny, do piłki podchodzi Sławomir Jeżyński i pieknym strzałem w górny róg bramki pokonuje bramkarza Mirka Adamów. Bramka nr 4 i 5 dla Olszówki to dzieło superstrzelca zespołu Ignaczaka - Dawida Torzewskiego. Najlepszy strzelec GKS powiększył tym samym swój dorobek bramkowy do 12 trafień..może powalczy o koronę króla strzelców.
Tym samym podopieczni Kamila Ignaczaka zdobywają 3 punkty i nadal są niepokonani w rozgrywkach Klasy B. Ich bilans 8 zwycięstw i 1 remis może budzić podziw.
Budująca jest postawa Marcina Głowińskiego. Popularny "Marcinek" w 57 minucie zmienił Pietrzaka i swą postawą rozruszał skrzydła drużyny Olszówki. Nie tracił bezsensownie piłki, zachwycał dojrzałością piłkarską i dobrym przeglądem pola. Wydawało się jakby rozegrał masę meczów a był to jego debiut....szalenie pozytywny debiut. Kto wie czy Głowiński tym występem nie zapracował sobie na miejsce w podstawowym składzie na najbliższy mecz z GKS Rzgowem.
Jednak idąc terminologią dziennikarzy Canal +, telewizji pokazującej rozgrywki Ekstraklasy, za największy PLUS MECZU należy uznać Dawida Soleckiego.

/MO/

Autor: Treść:pozostało znaków:

GKS Olszowka - Znicz Wladyslawow
Tulisia II Tuliszkow - Straszkowia Straszkow
WKS Boguszyczki - LZS Karszew
GKS II Sompolno - KS Mostki
Czarni II Ostrowite - CKS Sparta Konin

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Straszkowia Straszkow 1:4 GKS Olszowka
CKS Sparta Konin 9:0 GKS II Sompolno
Znicz Wladyslawow 4:0 Czarni II Ostrowite
LZS Karszew 2:3 Tulisia II Tuliszkow